Teatr Rozbark
Zdjęcie z sezonu artystycznego Zamki na piasku. Na zdjęciu znajduje się grupa osób siedząca na piasku.

Szanowni Państwo, 

 

Premierą Fast Foot Fools w dniach 23 i 24 czerwca 2023 zamknęliśmy sezon artystyczny, który nosił tytuł “Zamki na piasku”. Dziękujemy za tak liczne przybycie w tych dniach, owacje na stojąco, które są dla nas absolutną motywacją. Zamknięcie sezonu jest dla nas również doskonałą okazją do podsumowania mijającego sezonu artystycznego.

Dziękujemy przede wszystkim władzom Miasta Bytom, dzięki którym Teatr Rozbark może realizować swoje stałe zadania. Dziękujemy za wsparcie w nieustannym rozwoju i regularną obecność w ważnych wydarzeniach Teatru.

Dziękujemy całemu Zespołowi Artystycznemu – za codzienną wytrwałą pracę na wielu polach twórczych, energię i pasję do odkrywania wspólnych artystycznych światów w kolejnych wspólnych produkcjach, ale i za zaangażowanie w organizację dodatkowych projektów zarówno lokalnie, ogólnopolsko, jak i międzynarodowo. Zespół artystyczny tworzą: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Julia Lewandowska, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło, Daniel Zych.

Dziękujemy stażystkom, które dołączyły w tym sezonie do naszego zespołu w ramach programu „Teren Tańca”, realizowanego we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytomiu oraz urzędowi za współpracę i kreatywność we wspieraniu młodych talentów. Stażystki: Aleksandra Kępińska, Maria Lenczewska, Sabina Letner, Ąleksandra Łuczak i Ewa Noras.

Dziękujemy też Integracyjnemu Teatrowi INTEGRA za kolejne sukcesy w pracy z osobami o specjalnych potrzebach.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i pracownicom pozostałych Działów teatru, którzy na co dzień dbają o niezliczone zadania koordynacyjne, techniczne, promocyjne, edukacyjne, księgowe i administracyjne, konserwację, czystość i ochronę obiektu. Dziękujemy, że wspólnie możemy dbać o nasz Teatr i uruchamiać tę złożoną maszynę, jaką jest działalność teatru jako instytucji.

Dziękujemy Dyrekcji Teatru – za wytrwałość, zaangażowanie i kreowanie misji Teatru Rozbark.

Dziękujemy wszystkim artystom i współpracownikom, z którymi w minionym sezonie mieliśmy okazję współpracować i współorganizować wydarzenia: Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk za wspólną realizację spektaklu „Dziadowisko”, rezydentkom programu Art Out of Home, zespołowi Gliwickiego Teatru Tańca za współpracę przy produkcji „Migotanie”, a także Wydziałowi Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie za stałą współpracę i studentom Wydziału za animowanie Eksperymentalnej Sceny Studenckiej.

Dziękujemy artystom i artystkom, którzy gościnnie wystąpili w ramach Polskiej Sieci Tańca: Aleksandrze Bożek-Muszyńskiej, Jackowi Owczarkowi wraz z zespołem, Sopockiemu Teatrowi Tańca, zespołowi Hertz Haus, Lubelskiemu Teatrowi Tańca oraz Narodowemu Instytutowi Muzyki i Tańca jako operatorowi programu. Dziękujemy również NIMIT za możliwość uczestnictwa w programie w dwóch istotnych wydarzeniach dla całego środowiska tańca – Śląskim Dniu Tańca oraz III Kongresie Tańca.

Dziękujemy za możliwość gościnnych prezentacji w ważnych ośrodkach w Polsce i ich organizatorom (Materia Łódź, Festiwal Kalejdoskop, Festiwal Mandala, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu) oraz za możliwość prezentacji za granicą: Teatr Miszkolc oraz Theater im Pumpenhaus w Munster. Dziękujemy organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo za doroczne eliminacje polskie i piękny, pełen emocji finał Festiwalu, w tym roku właśnie w Bytomiu.

Dziękujemy za docenienie twórczości Anny Piotrowskiej i prezentację prac w jej reżyserii i choreografii w ramach wieczoru choreograficznego XII Dni Sztuki Tańca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz w ramach Wieczoru Choreografów organizowanego przez Operę Wrocławską. Dziękujemy również kapitule nagrody teatralnej Złota Maska za kolejny rok nominacji do głównych nagród za choreografię.

Mimo, iż mijający sezon realizowaliśmy pod hasłem „Zamki na piasku”, mamy poczucie, że był to rok wzmacniania ważnych dla nas relacji instytucjonalnych, ale nie tylko. To również rok obserwowania i wzmacniania dialogu z widzami. To Państwa obecność w Teatrze daje nam energie do tego, by tworzyć i dzielić się tańcem, teatrem, rozmową – w twórczej przestrzeni Teatru Rozbark.

 

fot. Jola Staszczyk