Teatr Rozbark
Zdjęcie ze spektaklu Policzalni. Na zdjęciu znajduje się sześć osób. Od lewej strony stoi mężczyzna i przytulona do niego kobieta. obok niej klęczy kobieta i ma założone ręce obok niej stoi kobieta przytulona do stojącego obok mężczyzny, obok mężczyzny klęczy mężczyzna a ręce ma położone na udach. Przed nimi leży długi czarny rulon . Wszyscy są ubrani w czarne uniformy.

3 lutego (sobota), godz.: 19:00 „POLICZALNI” | spektakl w choreografii Anny Piotrowskiej, koprodukcja: Teatr Rozbark & Teatr Tańca Zawirowania.

Bilety w cenie: 30 zł ulgowy, 40 zł normalny.

4 lutego (niedziela)godz.: 19:00 „POLICZALNI” | spektakl w choreografii Anny Piotrowskiej, koprodukcja: Teatr Rozbark & Teatr Tańca Zawirowania.

Bilety w cenie: 30 zł ulgowy, 40 zł normalny.

Liczby tworzą nas i nasze historie. Przychodzimy, jesteśmy i odchodzimy w liczbach. Statystycznie urealniamy w pędzie nasz byt. Świat liczb odkrywa absolutną eksplozję w teraźniejszości. Wyostrza powtarzalność, konstruuje rytuały codzienności. Świat policzalnych otworzył zasadę i zrozumienie, że nie ma przeszłości, że nie można się cofnąć. Matematyka nie uznaje przeszłości. Brakuje przestrzeni na refleksję, ze względu na ciągły pęd. Liczby są tak pojemne, że poszerzają świat i maksymalizują codzienność. Liczby, zbiory, ułamki, równania, energia i pęd ich policzalności. 4 strony świata, 2 plus 2, chrzest, komunia, ślub, wesele, pogrzeb, 4 kończyny, nr konta, stypa, 24 kręgi: szyjne, piersiowe, lędźwiowe, 32 zęby, pesel, 2 oczodoły, nr telefonu, 5 linii papilarnych … – ciągła analiza życia przez liczby. Ile to jest raz? Za – raz, raz, te-raz. Policzalni stali się dla mnie bohaterami przyszłości z przeszłości. Obecni w momencie performensu, a okryci nostalgią mojego spojrzenia. Porywacze, wyrywacze liczb schodzących do zera. Policzalność tworzy pewne napięcie w bohaterach, którzy ulegają bezwiednie presji czasu. Pielgrzymi celebrujący w dzienniku statystycznym, w globalnej energii bycia i doświadczania. (AP)

Spektakl stworzony został w ramach współpracy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark pod dyrekcją artystyczną Anny Piotrowskiej i Teatru Tańca ZAWIROWANIA z Warszawy pod dyrekcją Elwiry Piorun i Włodzimierza Kaczkowskiego. Naszym celem jest poszerzanie pola w wymianie działań i doświadczeń artystycznych, które mamy nadzieję przyniosą ciekawe rozwiązania. Teatr ZAWIROWANIA reprezentują w spektaklu Ewa Noras i Stanisław Bulder, a Teatr Rozbark: Joanna Brodniak, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło. Za koncepcję, choreografię i reżyserię odpowiada Anna Piotrowska, związana obecnie z Teatrem Rozbark, która również działa w środowisku warszawskim, związana szczególnie w latach 1995-2012. Muzykę oryginalną do spektaklu stworzyła Aleksandra Piotrowska.

koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska,kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Kamil Bończyk, Stanisław Bulder, Ewa Noras, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło,
muzyka: Aleksandra Piotrowska,
asystent: Łukasz Szleszyński,
kreacja przestrzeni, kostiumu i scenografii: Anna Piotrowska,
reżyseria światła: Paweł Murlik,
realizacja światła: Dastin Greczyło, Krzysztof Soszka,
realizacja dźwięku: Jakub Ritter,
produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Teatr Zawirowania, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte,
współprodukcja: FUNDACJA SCENA WSPÓŁCZESNAdyrektorzy Teatru Zawirowania: Elwira Piorun, Włodzimierz Kaczkowski,
koordynator produkcji: Wojciech Grudziński,
Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Premiera bytomska: 26 września 2021, Teatr Rozbark, Bytom (Scena Cechownia, KILARA 29), premiera warszawska: 30 września 2021, Zawirowania, Warszawa (BRUNA 9).
sesja fotograficzna: Aleksandra Staszczyk, Jola Staszczyk,
czas: 60 minut (bez przerwy).