Teatr Rozbark
Logotyp XS experymentalna scena.

XS | eXperymentalna Scena

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego powracamy z nową odsłoną eksperymentalnej przestrzeni w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark

XS – eXperymentalna Scena.

XS to cykliczne, comiesięczne wydarzenie w Teatrze Rozbark, możliwość pokazania się dla osób, które chcą zaprezentować swoje artystyczne projekty (performance, spektakl, koncert, video, wystawa, instalacja itp.) na profesjonalnej scenie lub też w innej przestrzeni naszego Teatru.

Link do spaceru wirtualnego po naszym Teatrze:

 

Każda osoba będzie miała do dyspozycji profesjonalne zaplecze techniczne (oświetlenie, udźwiękowienie, multimedia oraz rejestracja pokazu) oraz zespół realizatorski (realizator oświetlenia, realizator dźwięku, osoba obsługująca kamerę oraz fotograf).
Pokazy będą odbywać się w godzinach wieczornych, natomiast montaż (w zależności od potrzeb i ilości uczestników) będzie odbywać się dzień wcześniej lub w dniu występu (godziny montażu i prób będą ustalane z uczestnikami XS).

 

Wyposażenie sceny dostępne pod linkiem:

Wyposażenie sceny

Prezentujące się osoby i publiczność biorą udział w wydarzeniu nieodpłatnie. Organizator (Teatr Rozbark) nie pokrywa kosztów:

  • przejazdu artystów biorących udział w wydarzeniu,
  • związanych z transportem rekwizytów, elementów scenografii rekwizyty, elementy scenografii etc. znajdują się po stronie artystów.

Organizator zapewnia noclegi dla artystów biorących udział w wydarzeniu, na preferencyjnych warunkach: 50 zł / osoba / doba.

Szczegółowe informacje o noclegach dostępne pod linkiem:

Pokoje gościnne

Warunkiem wzięcia udziału w XS jest nadesłanie zgłoszenia na adres mailowy xs@teatrrozbark.pl podając:

  1. Imię i nazwisko,
  2. Krótkie bio,
  3. Tytuł prezentowanego materiału, przybliżony czas trwania oraz krótki opis (czego dotyczy oraz informacja w jakiej jest formie),
  4. Link do wideorejestracji pracy (jeżeli istnieje),
  5. Deklaracja daty występu.

Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych zgłoszeń.

Uczestnicy “eXperymentalnej Sceny XS” w Teatrze Rozbark, przesyłając zgłoszenie, wyrażają zgodę na rejestrację spektaklu oraz swojego wizerunku do wykorzystania przez Teatr Rozbark w celach promocyjnych.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1536 z późn. zm.), Teatr Rozbark jako producent spektaklu ma prawo do rejestracji i wykorzystania utworu w celach promocyjnych, a także do wykorzystania wizerunku uczestników spektaklu na zasadach określonych w przepisach dotyczących ochrony wizerunku (art. 81 Kodeksu cywilnego). Uczestnicy, przesyłając zgłoszenie, wyrażają zgodę na takie wykorzystanie swojego wizerunku przez Teatr Rozbark.

 

Terminy najbliższych wieczorów XS:

16.01.2025 (czwartek), godzina 19:00 z ewentualnym montażem 15.01.2025 (środa) | zgłoszenia należy wysyłać do 17.11.2024 (niedziela)

13.02.2025 (czwartek), godzina 19:00 z ewentualnym montażem 12.02.2025 (środa) | zgłoszenia należy wysyłać do 15.12.2024 (niedziela)

Nabór do kolejnych edycji będzie ogłaszany na bieżąco na stronie Teatru Rozbark oraz w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/teatrrozbark

 

Wszelkie pytania pytania dotyczące XS prosimy kierować na adres mailowy: xs@teatrrozbark.pl

Opiekunem inicjatywy jest Sabina Letner.

 

XS | CZYM JEST?

Antyhermetyczne działanie i eksperymentowanie nie tylko w swoim środowisku, są istotnymi elementami w rozwoju artystycznym twórców. Przestrzeń Teatru ROZBARK staje się laboratorium młodych twórców. Gościnne prezentacje m.in. studentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych – Filii we Wrocławiu, Akademii Teatralnej w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dają im szansę na ekspresję w profesjonalnych teatralnych warunkach.

Zapraszamy na nieskrępowany eksperyment, operację na otwartym organizmie zwanym materią sceny. Eksperyment ze sztuką, z czasem, przestrzenią, ruchem i światłem. Próbę najwyższych lotów.
Próbę zderzenia publiczności z tym, co dla młodych twórców i wykonawców najważniejsze, najaktualniejsze, najbliższe – ich własnymi eksperymentami ruchowymi, tanecznymi i scenicznymi.