Teatr Rozbark

Zapisy na zajęcia stałe w Teatrze ROZBARK ruszają od 5 lipca 2023 i trwają do czwartku 31 sierpnia 2023. Rejestracja na każde zajęcia możliwa będzie wyłącznie przez Formularz Google (link do dokumentu umieszczony odpowiednio pod opisem każdych zajęć). Obowiązuje kolejność zapisów. Na zajęciach obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Organizator będzie kontaktował się z osobami zakwalifikowanymi na zajęcia po dniu 21 sierpnia 2023 roku.
Opłata możliwa jest wyłącznie przelewem na konto Teatru: ING Bank Śląski 28 1050 1230 1000 0090 8015 1443. Opłaty za warsztaty dokonuje się jednorazowo, z góry do każdego 20-go dnia miesiąca lub za semestr przed rozpoczęciem zajęć według ustalonego cennika na konto Teatru. Tytuł przelewu powinien zawierać informację: imię i nazwisko uczestnika zajęć, nazwa zajęć, informację, którego miesiąca dotyczy wpłata.

Wg Wzoru:
Jan Kowalski
Hip hop gr początkująca
Opłata za m-c wrzesień

Zajęcia stałe ruszają od 18 września 2023 roku. Jednocześnie w terminie od 4 do 15 września (zgodnie z harmonogramem zajęć), zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia otwarte, podczas których osoby niezdecydowane będą mogły dokonać wyboru, na które zajęcia chcą uczęszczać.

Maluszki + (2-3 lata) miesięczny koszt zajęć 120 zł | zapisy pod linkiem
Ogólnorozwojowe zajęcia umuzykalniająco – ruchowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Zajęcia pomagają w kształtowaniu poczucia rytmu, słuchu, a także wpływają na rozbudzenie w dzieciach wyobraźni przestrzennej. Warsztat prowadzony jest w formie zabawy, aktywizującej zarówno dzieci, jak i ich rodziców/opiekunów.
Prowadzenie: Magdalena Wilczek.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Maluszki + odbędą się 4 września.
Pierwsze płatne zajęcia Maluszki + odbędą się zgodnie z umową 18 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszeniazałącznik nr 1załącznik nr 2.

Warsztaty taneczne z rytmiką: (4-6 lat) miesięczny koszt zajęć 120 zł | zapisy pod linkiem
Podczas lekcji wykorzystywane będą takie ćwiczenia jak: kojarzenie ruchu z muzyką czy „gimnastyka” mózgu, ważnym elementem zajęć jest także wzmocnienie kontaktu z innymi uczestnikami zajęć. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 – 6 lat.
Prowadzenie: Magdalena Wilczek.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Maluszki + odbędą się 4 września.
Pierwsze płatne zajęcia Maluszki + odbędą się zgodnie z umową 18 września.
Dokumenty do pobrania: umowakarta zgłoszeniazałącznik nr 1, załącznik nr 2.

Hip-hop, grupa poczatkująca (7-12 lat) PONIEDZIAŁEK godz. 16.30-18.00, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem
Hip-hop, grupa średnio zaawansowana (10-15 lat) PONIEDZIAŁEK godz.18.15-19.45, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem

Hip-hop to tzw. „taniec ulicy”, w którym przede wszystkim chodzi o wyłączenie ograniczeń w ciele oraz swobodne poruszanie się w rytm muzyki hip-hop i r&b. Uczestnicy oprócz nauki choreografii poznają wszelkie odmiany hip-hopu, będą uczyć się koordynacji oraz technik rozluźniających ciało.
Prowadzenie: Katarzyna Piskorz.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Hip-hop odbędą się 4 września.
Pierwsze płatne zajęcia Hip-hop odbędą się zgodnie z umową 18 września.
Dokumenty do pobrania: umowakarta zgłoszeniazałącznik nr 1załącznik nr 2.

Taniec współczesny, Gr. początkująca (7-11 lat), WTOREK godz. 16.45-18.15, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem
Taniec współczesny, Gr. średnio zaawansowana (12-16 lat), WTOREK godz. 18.15-19.45, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem

Zajęcia oparte na podstawach tańca współczesnego, zbudowane na dynamicznych choreografiach wykorzystujących zarówno floorwork jak i silną pracę korpusu i górnej części ciała. Zajęcia poszerzają wrażliwość ruchową młodych tancerzy i wpływają pozytywnie na rozwój ekspresji ruchowej.
Prowadzenie: Anna Berek.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Tańca współczesnego odbędą się 5 września.
Pierwsze płatne zajęcia Tańca współczesnego odbędą się zgodnie z umową 19 września.
Dokumenty do pobrania: umowakarta zgłoszeniazałącznik nr 1, załącznik nr 2.


Jazz Gr. początkująca (7-11 lat), ŚRODA godz. 16.30-18.00, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem
Jazz Gr. średnio zaawansowana (12-16 lat), ŚRODA godz. 18.15-19.45, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem
Styl ten łączy w sobie elementu baletu oraz tańca współczesnego, a przede wszystkim rozwija wyrażanie emocji poprzez ciało. Podczas zajęć uczestnicy będą uczyć się techniki tańca jazzowego, stabilizacji w ciele oraz wykorzystania tego w swobodnym ruchu płynącym z emocji
Prowadzenie: Aleksandra Kępińska.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Jazzu odbędą się 6 września.
Pierwsze płatne zajęcia Jazzu odbędą się zgodnie z umową 20 września.
Dokumenty do pobrania: umowakarta zgłoszenia, załącznik nr 1załącznik nr 2.


Zajęcia teatralno-aktorskie (11-15 lat, kl. IV-VIII), ŚRODA godz. 17.00-18.30, miesięczny koszt zajęć 150 zł | zapisy pod linkiem
Warsztaty skupiać się będą na działaniach aktorskich, muzycznych (wokalno-impostacyjnych) oraz ruchowych (taneczno-rytmicznych). Celem warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie spektrum ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Cielesność przedstawiona będzie jako nośnik wewnętrznej emocjonalności, wyrażający się poprzez ekspresję ruchową i głosową. Narzędziami, które posłużą nam w dążeniu do wytyczonych założeń będą ćwiczenia:

  • wokalne/impostacyjne – doskonalące walory głosowe;
  • wokalno-rytmiczne – nastawione na muzyczną pracę z tekstem oraz szafowaniem różnorodnymi rytmicznymi formami jego ujęcia;
  • świadomości przestrzeni, poczucia rytmu i jego możliwości;
  • taneczno-rytmiczne – nakierowane na wzmocnienie koordynacji ciała,
  • aktorskie – służące wykorzystaniu zebranych umiejętności w celu realizacji wytyczonych założeń poszczególnych scenek, zadań aktorskich.

Wszystkie te ćwiczenia oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier. Wszystkie one dążyć będą do ukazania ciała jako spektrum niezliczonych możliwości oraz jako narzędzia o ogromnym potencjale. Uczestnictwo w warsztatach pozwoli jego uczestnikom odkrywać siebie, a tym samym poszerzać własną samoświadomość.
Prowadzenie: Julia Lewandowska.

Pierwsze bezpłatne, poglądowe zajęcia Teatralno-aktorskie odbędą się 6 września.
Pierwsze płatne zajęcia Teatralno-aktorskie odbędą się zgodnie z umową 20 września.
Dokumenty do pobrania: umowakarta zgłoszeniazałącznik nr 1załącznik nr 2.

Tańce Towarzyskie dla seniorów WTOREK 17.00 – 18.30 gr. początkująca, koszt zajęć 15 zł/zajęcia | zapisy pod linkiem
Tańce Towarzyskie dla seniorów WTOREK 18.30 – 20.00 gr. zaawansowana, koszt zajęć 15 zł/zajęcia
Zajęcia o charakterze taneczno – ruchowym kierowane do seniorów, którzy w aktywny sposób pragną wykorzystać swój czas. Poznanie różnych form tanecznych: tańców towarzyskich, tańców w kręgu i improwizacji, ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz metod relaksacyjnych pozwoli na indywidualny rozwój w sferze ciała i ducha. Celem zajęć jest pobudzenie do aktywnego działania przez taniec i ruch; poznawanie różnych form artystycznego wyrazu, rozwijanie zainteresowań, integracja, dbanie o prawidłową postawę ciała, kondycję fizyczną i psychiczną, a także, a może przede wszystkim, dobra zabawa.
Prowadzenie: Ewelina Dehn.

Pierwsze zajęcia Tańce Towarzyskie dla seniorów odbędą się 5 września.

INTEGRA (16+)| CZWARTEK godz. 16.45-18.15 | zajęcia bezpłatne
INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze Rozbark od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Grupa zrzesza zarówno osoby pełno, jak i niepełnosprawne fizycznie i intelektualnie. Ideą, która towarzyszy grupie jest integracja pomiędzy osobami pełno i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności. Grupa uczęszcza na regularne spotkania, które odbywają się raz w tygodniu w Teatrze Rozbark, podczas których aktywnie działa i twórczo się rozwija, przygotowując kolejne spektakle.
Prowadzenie: Beata Grzelak-Szweda, Ewelina Dehn.

Pierwsze zajęcia grupy INTEGRA odbędą się 7 września.

SYLWETKI PROWADZACYCH:
Anna  Berek
 – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie występuje w „Opowieściach z Narnii” (Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach), w “Pikniku pod Wiszącą Skałą” (Teatr Współczesny w Szczecinie). Zagrała w spektaklach dyplomowych:  “CPH4” w chor. Jacka Łumińskiego (dyplom taneczny), oraz  “Hen. O końcu”, reż. Maciej Podstawny (dyplom aktorski). Tańczyła m.in w spektaklu “Święty z Wadowic”, chor. Maciej „Gleba” Florek, “43 przypadki szczęścia”, chor. Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Współtworzyła choreografię między innymi w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, oraz Krakowskiej Operze Kameralnej. Poza działalnością artystyczną rozwija się również w branży fitness, łącząc technikę tańca współczesnego z treningiem funkcjonalnym i siłowym.

 

 

Katarzyna Piskorz – przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat, gdzie uczęszczała na zajęcia z Tańca nowoczesnego w Domu Kultury, skąd wyjeżdżała na konkursy tańca po całej Polsce zdobywając różnorodne nagrody. Później zaczęła uczęszczać na zajęcia z locking, woking, hip-hop oraz dancehall w Szkole Tańca Nova. Wraz z grupą taneczną zdobyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski. Jej warsztat poszerzał się również na wielu warsztatach tanecznych u znanych instruktorów. Od 2015 roku prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tańczyła w zespole Maraquja na różnorodnych eventach. 2020 i 2021 roku wystąpiła w teledysku Sonii Maselik. Ukończyła szkołę Pedagogiczna oraz Oligofrenopedagogikę. Na co dzień pracuje w przedszkolu jako nauczyciel.

 

 

 

Julia Lewandowska – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwentka studiów licencjackich na grafice warsztatowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współtworzyła studencki teatr tańca współczesnego „KoInspiracja”. Występowała z Teatrem Pijana Sypialnia, Stowarzyszeniem Living Space Theatre oraz w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Stypendystka Rose Bruford College of Theatre and Performance. Prowadzi działalność animacyjną – BodyVoicing. Współrealizatorka m.in. projektu pt.: Resocjalizacja poprzez kontakt ze sztuką, czyli „Zarapuj mnie Ślunsk”. Stypendystka Prezydenta Miasta Bytomia w roku 2022, swoje umiejętności rozwija
w realizacji filmów artystycznych.

 

 

Aleksandra Kępińska – absolwentka i stypendystka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca. Związana z tańcem od najmłodszych lat. Wieloletnia tancerka w łódzkim Klubie Sportowym DNA Dance Studio, a w późniejszych latach choreografka i instruktorka grup reprezentacyjnych. Jej największym sukcesem jest jej autorska choreografia, która zdobyła tegoroczną nagrodę Grand Prix, podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA we Włocławku. Aktualnie stażystka w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, gdzie rozwija swoje umiejętności taneczne pod opieką dr Anny Piotrowskiej. W wolnych chwilach pasjonuje ją również montaż filmów oraz social media.

 

 

 

 

 

Ewelina Dehn – z wykształcenia pedagog specjalny i terapeuta. Od 12 lat pracuje zawodowo z osobami starszymi, niepełnosprawnymi, a tym także dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat związana jako wolontariuszka oraz uczestniczka zajęć ze Śląskim Teatrem Tańca (Warsztaty Terapii przez Ruch, relaksacji, choreoterapia, świadomy ruch, Klanza). Przez pięć lat tańczyła w klubie tańca towarzyskiego Adik Bytom, trenowała także sztuki walki. Obecnie pracuje jako nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej oraz jako instruktor w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu taniec towarzyski dla seniorów. Od 2014 roku zaangażowana w prowadzenie systematycznych zajęć taneczno-ruchowych grupy INTEGRA, gdzie prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe. W 2015 roku podjęła współpracę z Fabryką Kreatywności w Chorzowie, gdzie prowadzi kursy i szkolenia związane z choreoterapią i Terapią przez Ruch. Natomiast w 2016 roku rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Szansa, gdzie  w ramach współpracy z Teatrem Rozbark prowadzi zajęcia taneczne dla 15 osobowej grupy młodzieży z zespołem Downa. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z  Stowarzyszeniem Spina dla osób z rozszczepem kręgosłupa.

 

 

Beata Grzelak-Szweda – tancerz-pedagog, instruktor terapii zajęciowej, w latach 2000-2013 związana ze Śląskim Teatrem Tańca, w Teatrze Rozbark od 2014 roku. Ukończyła studia socjologiczne o specjalności praca socjalna na Uniwersytecie Śląskim oraz Terapię Zajęciową. Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Integracyjnego, prowadzonych m. in. przez Pietro Cardillo i Victorię Day Fox, Warsztatach Terapii przez Ruch, prowadzonych przez specjalistów z USA (Lynn Kable, Joe Martino, Gail Frizzel, Teya Sepinuk), w warsztatach „Muzyka i ruch w działaniach terapeutycznych” przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Od kilku lat sama prowadzi zajęcia w ramach Warsztatów Terapii przez Ruch oraz Warsztatów Tańca Integracyjnego. Na co dzień prowadzi zajęcia w zakresie terapii przez ruch i realizuje spektakle z osobami niepełnosprawnymi, podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz innych placówek. Od 2014 roku zaangażowana w prowadzenie systematycznych zajęć taneczno-ruchowych grupy Integracyjnego Teatru Tańca Integra, gdzie zajęła się koordynacją grupy.  Natomiast od 2016 roku rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Szansa, gdzie w ramach współpracy z Teatrem Rozbark prowadzi zajęcia taneczne dla 15 osobowej grupy młodzieży z zespołem Downa. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z  Stowarzyszeniem Spina dla osób z rozszczepem kręgosłupa.