Teatr Rozbark

Zapisy na zajęcia stałe w Teatrze ROZBARK ruszają od 5  lipca 2022 i trwają do środy 31 sierpnia 2022. Rejestracja na każde zajęcia możliwa będzie wyłącznie przez Formularz Google (link do dokumentu umieszczony odpowiednio pod opisem każdych zajęć). Obowiązuje kolejność zapisów. Na zajęciach obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Opłata możliwa jest wyłącznie przelewem na konto Teatru: ING Bank Śląski 28 1050 1230 1000 0090 8015 1443. Opłaty za warsztaty dokonuje się jednorazowo, z góry do każdego 20-go dnia miesiąca lub za semestr przed rozpoczęciem zajęć według ustalonego cennika na konto Teatru. Tytuł przelewu powinien zawierać informację: imię i nazwisko uczestnika zajęć, nazwa zajęć, informację którego miesiąca dotyczy wpłata.

 

Wg Wzoru:

Jan Kowalski

Hip hop gr początkująca

Opłata za m-c wrzesień

 

Zajęcia stałe ruszają 5 września (wyjątkiem są zajęcia z Jazzu, które zaczynają się 21 września oraz zajęcia teatralno-aktorskie, które rozpoczną się 1 października).

 

 

 

Maluszki + (2-3 lata) miesięczny koszt zajęć 110 zł | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

Ogólnorozwojowe zajęcia umuzykalniająco – ruchowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Zajęcia pomagają w kształtowaniu poczucia rytmu, słuchu, a także wpływają na rozbudzenie w dzieciach wyobraźni przestrzennej. Warsztat prowadzony jest w formie zabawy, aktywizującej zarówno dzieci, jak i ich rodziców/opiekunów.
Prowadzenie: Magdalena Wilczek.

Pierwsze zajęcia Maluszki + odbędą się 5 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik nr 2.

 

Warsztaty taneczne z rytmiką:  (4-6 lat) koszt zajęć 110 zł | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11
Podczas lekcji wykorzystywane będą takie ćwiczenia jak: kojarzenie ruchu z muzyką czy „gimnastyka” mózgu, ważnym elementem zajęć jest także wzmocnienie kontaktu z innymi uczestnikami zajęć. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 – 6 lat.
Prowadzenie: Magdalena Wilczek.

Pierwsze zajęcia Warsztaty taneczne z rytmiką odbędą się 5 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik nr 2.

 

 

 

Hip-hop, grupa poczatkująca (7-12 lat) PONIEDZIAŁEK godz. 16.30-18.00 | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11
grupa średnio zaawansowana (10-15 lat) PONIEDZIAŁEK godz.18.15-19.45, koszt zajęć 140 zł | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

Hip-hop to tzw. „taniec ulicy”, w którym przede wszystkim chodzi o wyłączenie ograniczeń w ciele oraz swobodne poruszanie się w rytm muzyki hip-hop i r&b. Uczestnicy oprócz nauki choreografii poznają wszelkie odmiany hip-hopu, będą uczyć się koordynacji oraz technik rozluźniających ciało.
Prowadzenie: Katarzyna Piskorz.

Pierwsze zajęcia Hip-hop odbędą się 5 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik nr 2.

 

 

Taniec współczesny Gr. początkująca (7-11 lat) WTOREK godz. 16.30-18.00 | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

Gr. średnio zaawansowana (12-16 lat) WTOREK godz. 18.15-19.45, koszt zajęć 140 zł | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

Zajęcia oparte na podstawach tańca współczesnego, zbudowane na dynamicznych choreografiach wykorzystujących zarówno floorwork jak i silną pracę korpusu i górnej części ciała. Zajęcia poszerzają wrażliwość ruchową młodych tancerzy i wpływają pozytywnie na rozwój ekspresji ruchowej.
Prowadzenie: Anna Berek.

Pierwsze zajęcia Taniec Współczesny odbędą się 6 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik
nr 2.

 

 

 

 

Jazz gr. początkująca  7-11 lat ŚRODA 16.30-18.00, Gr. średnio zaawansowana 12-16 lat ŚRODA 18.15-19.45 koszt zajęć 140 zł

Styl ten łączy w sobie elementu baletu oraz tańca współczesnego, a przede wszystkim rozwija wyrażanie emocji poprzez ciało. Podczas zajęć uczestnicy będą uczyć się techniki tańca jazzowego, stabilizacji w ciele oraz wykorzystania tego w swobodnym ruchu płynącym z emocji.
Prowadzenie: Alicja Hudeczek.

REJESTRACJA na zajęcia z Jazzu gr. początkująca 7-11 lat ŚRODA 16.30-18.00 

REJESTRACJA na zajęcia JAZZU gr. średnio zaawansowana 12-16 lat ŚRODA  18.15-19.45

Pierwsze zajęcia Jazz odbędą się 21 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik nr 2.

 

 

 

 

 

Zajęcia teatralno-aktorskie (10-15 lat), piątek, godz. 16.30-18.00, koszt zajęć: 140 zł/miesiąc.

Warsztaty skupiać się będą na działaniach aktorskich, muzycznych (wokalno-impostacyjnych) oraz ruchowych (taneczno-rytmicznych). Celem warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie spektrum ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Cielesność przedstawiona będzie jako nośnik wewnętrznej emocjonalności, wyrażający się poprzez ekspresję ruchową i głosową. Narzędziami, które posłużą nam w dążeniu do wytyczonych założeń będą ćwiczenia:
• wokalne/impostacyjne – doskonalące walory głosowe;
• wokalno-rytmiczne – nastawione na muzyczną pracę z tekstem oraz szafowaniem różnorodnymi rytmicznymi formami jego ujęcia;
• świadomości przestrzeni, poczucia rytmu i jego możliwości;
• taneczno-rytmiczne – nakierowane na wzmocnienie koordynacji ciała,
• aktorskie – służące wykorzystaniu zebranych umiejętności w celu realizacji wytyczonych założeń poszczególnych scenek, zadań aktorskich.
Wszystkie te ćwiczenia oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier. Wszystkie one dążyć będą do ukazania ciała jako spektrum niezliczonych możliwości oraz jako narzędzia o ogromnym potencjale. Uczestnictwo w warsztatach pozwoli jego uczestnikom odkrywać siebie, a tym samym poszerzać własną samoświadomość.
Prowadzenie: Patryk Strojewski.

REJESTRACJA na zajęcia teatralno-aktorskie  10-15 lat PIĄTEK  16.30-18.00

Triathlon moderno/Taniec współczesny (grupa otwarta, 16+), ŚRODA, godz. 18.30-20.00 koszt zajęć 160 zł | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

„triathlon moderno”

każde zajęcia składać się będą z trzech części:
– rozgrzewkowego kraula, wzmacniającego centrum i poszerzającej ruchomość stawów
– floorworkowej jazdy bez trzymanki, opartej o technikę release oraz organiczny i swobodny przepływ ruchu przy aktywnej kontroli centrum,
– choreograficznej przebieżki, dzięki której będziemy mieli okazję do wspólnego doświadczania przyjemności i radości jaką niesie ze sobą taniec.
Prowadzenie: Joanna Brodniak.

Pierwsze zajęcia Triathlon moderno/Taniec współczesny odbędą się 7 września.
Dokumenty do pobrania: umowa, karta zgłoszenia, załącznik nr 1, załącznik nr 2.

 

Tańce Towarzyskie dla seniorów | wtorek 17.00 – 18.30 gr. zaawansowana, koszt zajęć 12 zł/zajęcia | zapisy pod numerem telefonu 32 428 13 11

Zajęcia o charakterze taneczno – ruchowym kierowane do seniorów, którzy w aktywny sposób pragną wykorzystać swój czas. Poznanie różnych form tanecznych: tańców towarzyskich, tańców w kręgu i improwizacji, ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz metod relaksacyjnych pozwoli na indywidualny rozwój w sferze ciała i ducha. Celem zajęć jest pobudzenie do aktywnego działania przez taniec i ruch; poznawanie różnych form artystycznego wyrazu, rozwijanie zainteresowań, integracja, dbanie o prawidłową postawę ciała, kondycję fizyczną i psychiczną, a także, a może przede wszystkim, dobra zabawa.
Prowadzenie: Ewelina Dehn. 

Pierwsze zajęcia Tańce Towarzyskie dla seniorów odbędą się 6 września.

INTEGRA (16+)| Czwartek 16.45-18.15

INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze Rozbark od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Grupa zrzesza zarówno osoby pełno, jak i niepełnosprawne fizycznie i intelektualnie. Ideą, która towarzyszy grupie jest integracja pomiędzy osobami pełno i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.
Grupa uczęszcza na regularne spotkania, które odbywają się raz w tygodniu w Teatrze Rozbark, podczas których aktywnie działa i twórczo się rozwija, przygotowując kolejne spektakle.
Prowadzenie: Beata Grzelak-Szweda, Ewelina Dehn.

Pierwsze zajęcia grupy INTEGRA odbędą się 8 września.

 

SYLWETKI PROWADZACYCH:

 

Anna  Berek – Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie występuje w “Opowieściach z Narnii” (Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach), w “Pikniku pod Wiszącą Skałą” (Teatr Współczesny w Szczecinie). Zagrała w spektaklach dyplomowych:  “CPH4” w chor. Jacka Łumińskiego (dyplom taneczny), oraz  “Hen. O końcu”, reż. Maciej Podstawny (dyplom aktorski). Tańczyła m.in w spektaklu “Święty z Wadowic”, chor. Maciej „Gleba” Florek, “43 przypadki szczęścia”, chor. Sylwia Hefczyńska-Lewandowska. Współtworzyła choreografię między innymi w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, oraz Krakowskiej Operze Kameralnej. Poza działalnością artystyczną rozwija się również w branży fitness, łącząc technikę tańca współczesnego z treningiem funkcjonalnym i siłowym.

 

Joanna Brodniak – Tancerka zespołu artystycznego Teatru Rozbark. Absolwentka kulturoznawstwa oraz publicystyki kulturowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także dyplomowana instruktorka tańca (NCK Kraków). Od początku 2018 roku związana z Teatrem ROZBARK jako pedagog tańca współczesnego, a od 2020 również jako moderator wydarzeń artystycznych. Autorka tekstów krytycznych z dziedziny teatru tańca i ruchu. Za solową choreografię „untold manifesto” zdobyła tytuł the best solo na międzynarodowym festiwalu Solo Duo Dance Festival w Budapeszcie. 2021 r. i pierwsze miejsce i nagroda w Warszawskim Konkursie Choreograficznym dla Joanny Brodniak za solo „untold manifesto”, 2021.

Ewelina Dehn – z wykształcenia pedagog specjalny i terapeuta. Od 12 lat pracuje zawodowo z osobami starszymi, niepełnosprawnymi, a tym także dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat związana jako wolontariuszka oraz uczestniczka zajęć ze Śląskim Teatrem Tańca (Warsztaty Terapii przez Ruch, relaksacji, choreoterapia, świadomy ruch, Klanza). Przez pięć lat tańczyła w klubie tańca towarzyskiego Adik Bytom, trenowała także sztuki walki. Obecnie pracuje jako nauczyciel wspomagający w Szkole Podstwowej oraz jako instruktor w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu taniec towarzyski dla seniorów. Od 2014 roku zaangażowana w prowadzenie systematycznych zajęć taneczno-ruchowych grupy INTEGRA, gdzie prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe. W 2015 roku podjęła współpracę z Fabryką Kreatywności w Chorzowie, gdzie prowadzi kursy i szkolenia związane z choreoterapią i Terapią przez Ruch. Natomiast w 2016 roku rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Szansa, gdzie  wramach współpracy z Teatrem Rozbark prowadzi zajęcia taneczne dla 15 osobowej grupy młodzieży z zespołem Downa. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z  Stowarzyszeniem Spina dla osób z rozszczepem kręgosłupa.

Beata Grzelak-Szweda ( tancerz-pedagog, instruktor terapii zajęciowej)- w latach 2000 – 2013 związana ze Śląskim Teatrem Tańca, w Teatrze Rozbark od 2014 roku. Ukończyła studia socjologiczne o specjalności praca socjalna na Uniwersytecie Śląskim oraz Terapię Zajęciową. Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Integracyjnego, prowadzonych m. in. przez Pietro Cardillo i Victorię Day Fox, Warsztatach Terapii przez Ruch, prowadzonych przez specjalistów z USA (Lynn Kable, Joe Martino, Gail Frizzel, Teya Sepinuk), w warsztatach „Muzyka i ruch w działaniach terapeutycznych” przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Od kilku lat sama prowadzi zajęcia w ramach Warsztatów Terapii przez Ruch oraz Warsztatów Tańca Integracyjnego. Na co dzień prowadzi zajęcia w zakresie terapii przez ruch i realizuje spektakle z osobami niepełnosprawnymi, podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz innych placówek. Od 2014 roku zaangażowana w prowadzenie systematycznych zajęć taneczno-ruchowych grupy Integracyjnego Teatru Tańca Integra, gdzie zajęła się koordynacją grupy.  Natomiast od 2016 roku rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Szansa, gdzie  wramach współpracy z Teatrem Rozbark prowadzi zajęcia taneczne dla 15 osobowej grupy młodzieży z zespołem Downa. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z  Stowarzyszeniem Spina dla osób z rozszczepem kręgosłupa.

 

Alicja Hudeczek – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Zagrała postać Welwecji w dyplomie aktorskim „Pogrzeb Zimowy” H.Levina w reżyserii Piotra Bułki oraz Przemysława Kanii, a przy dyplomie tanecznym „Flying Fish” współpracowała z węgierskim choreografem Ferencem Feherem. Aktorka-tancerka w Teatrze Odruchu w produkcjach: „Deklaracja 6888”, „Linoleum”, „Po drugiej stronie Wisły”, oraz “Karma”. Od 2019 wciela się w postać Samanthy w „Rosemary” w Reż. Wojciecha Farugi (nagrodzony Złotą Maską za najlepszy spektakl), oraz stworzyła projekt „Liminal” we współpracy ze studentkami Akademii Sztuk Pięknych (Weronika Krupa i Zosia Paśnik). Autorka choreografii i tancerka w filmie towarzyszącym wystawie “Krystalizacja przestrzeni” w Muzeum Śląskim. W aktorstwie poszukuje ruchu – W tańcu poszukuje powodów, zdarzeń i pytań.

 

Katarzyna Piskorz przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat, gdzie uczęszczała na zajęcia z Tańca nowoczesnego w Domu Kultury, skąd wyjeżdżała na konkursy tańca po całej Polsce zdobywając różnorodne nagrody. Później zaczęła uczęszczać na zajęcia z locking, woking, hip-hop oraz dancehall w Szkole Tańca Nova. Wraz z grupą taneczną zdobyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski. Jej warsztat poszerzał się również na wielu warsztatach tanecznych u znanych instruktorów. Od 2015 roku prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tańczyła w zespole Maraquja na różnorodnych eventach. 2020 i 2021 roku wystąpiła w teledysku Sonii Maselik. Ukończyła szkołę Pedagogiczna oraz Oligofrenopedagogikę. Na co dzień pracuje w przedszkolu jako nauczyciel.

 

Daniel Zych (DaNTe) – Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Szkoły Aktorskiej Doroty Pomykały i Danuty Owczarek „ ART-PLAY”. Twórca muzyczny pod pseudonimem DaNTe. Prowadzi w Teatrze Rozbark Radio. Nasz podcast, który ma stawać się wielowymiarową platformą wyrazu, odwołującą się do zagadnień doświadczenia śląska i śląskości: poprzez słowo i wyobraźnię, wzbogacona o aspekty szeroko pojętej cielesności połączonej z imersją dźwiękową. Daniel Zych wraz z Anną Piotrowską zapraszają na specyficzny rodzaj słuchowiska, gdzie zanurzamy się, aby odkryć coś co zostało przysypane przez piaski czasu.