Podziemne słońce
Zdjęcie ze spektaklu Podziemne słońca. Na zdjęciu znajduje się grupa przepychających się tancerzy. Każdy z nich opasany jest czarną taśmą.

01

luty

„Podziemne Słońca” | premiera 24.06.2016

koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska,

kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Anna Mikuła, Kamil Bończyk, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Kamil Pilarski, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach,

czas: 60 min. (bez przerwy),

muzyka: Michał Mackiewicz & Anna Piotrowska,

kostiumy: Adam Królikowski,

światła: Anna Piotrowska & Paweł Murlik,

scenografia: Anna Piotrowska,

obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz,

realizacja:  Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło, Maciej Jaguszewski,

produkcja: Fundacja Rozwoju Tańca _ eferte, Teatr ROZBARK.

Najnowszy spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej jest próbą zgłębienia motywacji, jakie pozwalają wydobywać się na zewnątrz skrywanym w każdym z nas pokładom energii. Ukrywane przez lata gdzieś głęboko w środku, nieodkryte, nierozpoznane, marnotrawione. Czy mogę być wielkim tylko dla siebie?

Co znaczy budować siebie samego w grupie?

 

Inspiracje kultem jako praktykami poszukiwania wyższej siły i związku z nią, jak również różnymi kulturowymi praktykami poszukiwania mocnej tożsamości, budują główny wątek spektaklu. Praktykowanie kultu jako droga do siebie, wcielanie doświadczenia i transmisja energii w swoje własne ciało. Boskość, podszyta dalekim echem wyobrażeń o panteonie starożytnych bogów i bogiń, zostaje przeniesiona we współczesne realia i doświadczanie boskości w nieustannym ruchu i zagłębianiu się w świat własnych fantazji.