Teatr Rozbark
XSS Eksperymentalna Scena Studencka- plakat poziomy w kolorze fioletu. Przez środek plakatu zamieszczono kolejno: dużą beżową literę S przekreśloną bordowym X, następnie bordową litera S, na której górze i dole umieszczono beżowy kolor, następnie duża litera S w kolorze bordowym, przekreślona beżowym X. Poniżej jest przenikający beżowy napis EKSPERYMENTALNA SCENA STUDENCKA. W lewym dolnym rogu umieszczono czarny logotyp Teatru ROZBARK.

9 maja 2023 | 20.00 | wstęp wolny

XSS – Eksperymentalna Scena Studencka | kwiecień

Zapraszamy na kolejną odsłonę XSS, 9 maja o godz. 20:00 na scenie CECHOWNIA, zaprezentują się studentki i studenci Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu:
Andżelika Fafanów | H A L O L A L O
wstęp wolny

Andżelika Fafanów | H A L O L A L O

i l e w a ż y d u ż y c i ę ż k i s ł o ń ?
„Nie opuszcza się domu, chyba, że dom Cię wygania”. Napisała Warsan Shire, a ja spotykam pewne różowe- piaskowe, twarde, betonowe przestrzenie frywolnie lewitujące wewnątrz mojego ciała. To domy, mikro domki, które istnieją dopóki istnieje ja. Nie mogę ich zdewastować ani opuścić. Żyją niezależnie, ich dominujący charakter sprawia wrażenie obojętności wobec siebie nawzajem, jednak ponad nimi ujrzeć można przeźroczyste sploty, niby fale neuronowe, które konsekwentnie łączą jedną ścieżkę z drugą będąc prawdopodobnie nieświadomym rysem kolejnych linii na mapie naszej wędrówki.
HALOLALO rozmowa ze słoniami z przeszłości, próba zdystansowania się wobec własnych wyobrażeń aby z jeszcze wiekszą precyzją przyjrzeć się temu co zakorzenione najgłębiej. Bo właśnie d y s t a n s sprawia, że wyostrza się niewidzialne.

CREDITS:

Reżyseria i koncepcja: Andżelika Fafanów
Realizacja: Julia Bodziony, Dżo Dłużniewska, Apolonia Floretti, Weronika Kwiatkowska, Zuza Meyer, Agata Skupińska, Zofia Żwirblińska, Andżelika Fafanów
Reżyseria świateł: Paweł Murlik / Michał Wawrzyniak
Pomoc scenograficzna: Zuza Jankowska
Zdjęcia: Michelle Stolarek
Teatr ROZBARK 9.05.2022 20:00

XSS | CZYM JEST?

Antyhermetyczne działanie i eksperymentowanie nie tylko w swoim środowisku, są istotnymi elementami w rozwoju artystycznym twórców. Już w najbliższy czwartek, przestrzeń Teatru ROZBARK stanie się laboratorium studentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, dając im szansę na ekspresję w profesjonalnych teatralnych warunkach.
Zapraszamy na nieskrępowany eksperyment, operację na otwartym organizmie zwanym materią sceny. Eksperyment ze sztuką, z czasem, przestrzenią, ruchem i światłem. Próbę najwyższych lotów – próbę zderzenia publiczności z tym, co dla młodych twórców i wykonawców najważniejsze, najaktualniejsze, najbliższe – ich własnymi eksperymentami ruchowymi, tanecznymi i scenicznymi.

grafika: archiwum Teatru ROZBARK