Zagubieni w skórze
Plakat ze spektaklu Zagubieni w skórze. Na jasnym tle znajduje się pięciu tancerzy ubranych w cieliste kostiumy. Tancerze zakrywają sobie wzajemnie twarze rękoma. Z lewej strony idąc w dół złoty napis Zagubieni w skórze. Choreografia Anna Piotrowska

01

luty

“Zagubieni w skórze” | premiera 7.11.2015

 

Koncepcja, reżyseria, choreografia:
Anna Piotrowska,

Kreacja i wykonanie:
Angelika Tomasiak,
Artur Bieńkowski,
Szymon Dobosik,
Jacek Niepsujewicz,
Alexey Torgunakov,
Piotr Mateusz Wach,

Muzyka:
Michał Mackiewicz,

Kostiumy:
Adam Królikowski,

Scenografia:
Anna Piotrowska,

Światło:
Anna Piotrowska & Paweł Murlik,

Asystent reżysera:
Adrian Koszewski,

Realizacja:
Michał Wawrzyniak,
Dastin Greczyło,

Obserwatorium krytyczne:
Anna Duda,
Aleksandra Kranz,

Czas:
60 min.

 

 

Zagubieni w skórze, to fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. W kolejnym przedstawieniu (po „democratic body”) artystka pochyla się nad CIAŁEM, które staje się głównym bohaterem spektaklu. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Obecność i szersze poznanie siebie – swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, ale tych samych ciał.

W rolę głównego bohatera wcielą się tancerze Teatru ROZBARK, znani publiczności z poprzednich produkcji Piotrowskiej: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov oraz Piotr Mateusz Wach.

Piotrowska próbuje udzielić odpowiedzi na nurtujące ją pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie – kim jestem? Znamy siebie tylko na powierzchni, ślizgamy się po wierzchu swojego jestestwa. Zagubieni, zabiegani, obcy dla samych siebie – po prostu nie znamy się dobrze. Nie mamy czasu wsłuchiwać się w potrzeby naszego ciała, które ma swoją wrażliwość, inteligencję i potrzeby.