Pan Kejk
Zdjęcie ze spektaklu Olsztyńskiego Teatru Tańca Pan Kejk. Na zdjęciu znajudują się trzy tancerki skaczące w górę. Na pierwszym planie tancerka ubrana w różową bluzkę bez rękawów i granatowe szorty. Po jej lewej stronie tancerka ubrana wgranatową bluzkę i różowe szort. Po prawej stronie tancerka w zielono-pomarańczowej krótkiej sukience.

31

październik

16 listopada (poniedziałek), godz. 17:00 „Pan Kejk” Olsztyński Teatr Tańca | spektakl familijny

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 15 zł ulgowy.

 

Spektakl współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska

tancerze: Anna Janczarek, Monika Parafniuk, Julia Drygas, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński

konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski

wideo: VJ Tonda Kinoko

kostiumy: Ada Jędrych

reżyser światła: Jerzy Świtoń

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

czas: 40 min.

 

„Pan Kejk” * opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, kraju bliskiego i dalekiego nam jednocześnie. Pan Kejk, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny codziennego życia mieszkańców. Spektakl taneczny „Pan Kejk” zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji, czerpiących inspiracje z codziennego życia. Warstwa wizualna, niesamowicie barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Spektakl skierowany jest do rodzin z dziećmi. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, resztę pomaga nam odczytać nieograniczona wyobraźnia, którą widzowie mogą uruchomić od pierwszych minut spektaklu.

 

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy tylko masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika. Spektakl został zaprezentowany na Małej Platformie Tańca (2019); zdobył nagrodę specjalną – stypendium artystyczne za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu IMIT, przyznaną przez Z-cę Dyrektora IMIT A. Dziurosz; III miejsce w IV Konkursie Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (2018). W ramach projektów „Scena dla Tańca 2020” zostanie zaprezentowany w Iławie i Legnicy

*Pancake (ang) – naleśnik

 

KATARZYNA GRABIŃSKA – choreograf, pedagog, prezes fundacji tańca i sztuki ARToffNIA, założyciel i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT oraz Olsztyńskiego Teatru Tańca.Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Holandii,szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie i konferencji, warsztatów nagradzana przez PREZYDENTA M. Olsztyna MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA, FUNDACJĘ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH, indywidualne nagrody za choreografię oraz stypendia artystyczne, laureatka konkursu KOBIETA SUKCESU Warmii i Mazur 2018.