GEMINI tryptyk
Plakat do spektaklu Gemini, w kolrach cielistych, zamazane tło. W prawym dolnym rogu napis Teatr Rozbark trzy powody do świętowania. Pod nim w kwadreacie zielony napis Gemini tryptyk, premiera.Obok w kwadratach napisy: na żywo 26-27.02.2021 h: 19.00 oraz napis nowy zespół artystyczny piotrowska bończyk brodniak torgunakov zioło.

18

luty

26 lutego (piątek), godz. 19:00 GEMINI tryptyk | choreografia Anna Piotrowska | premiera

Bilety w cenie: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł.

koncepcja, choreografia:

Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie:

Kamil Bończyk

Joanna Brodniak

Anna Piotrowska

Alexey Torgunakov

Katarzyna Zioło

 

Spektakl „GEMINI tryptyk” jest kontynuacją i poszerzeniem trzech wcześniejszych realizacji, tj. „Gemini” i „Gemini&after” z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz „Gemini” z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova.

Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego:

  • ofiarowanie
  • opowieść
  • obcowanie

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

 

delikatna troska ciał

ciało przenika przez ciało

zespojenie

impresja ciał