logo
Dane teleadresowe:

Democratic body

ABOUT PLAY
plakat

24

Kwiecień

O spektaklu

democratic body" to osobisty hołd złożony demokracji jako najwyższemu dobru, które człowiek otrzymuje – możliwości wyboru. Dla choreografa, tancerza, reżysera, wybór określa horyzont twórczy. Pozwala wydobywać z ciała wszystko to, co domaga się wyrazu. Czy ciało podlega jednak zasadom wolnego wyboru? Czym jest demokracja w ciele i czy w ogóle jest możliwa?

Głosy prasy:

„ (...) Spektakl dotyczy ciała jako bytu niezależnego i zależnego, podległego i niepodległego. Jest niemal rozciągnięte pomiędzy tymi opozycjami. Czujemy, jak ciało to powstaje, staje się częścią całości, ale zarazem i oddzielnym tworem. Ruch i taniec dzieją się od niechcenia, z przymusu lub dla zabawy. Nie wynikają z maniery czy stylu. W dużej części są fizyczne, wręcz funkcjonalne, wymagające dużej sprawności i siły. Tutaj świetnie spisali się (...): Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Jan Lorys, Tomasz Urbański i Piotr Wach – doskonale prezentujący się na scenie."Rytmiczne Współ-Trwanie, Anna Raj, 24 lipca 2015, www.rozswietlamykulture.pl(...) Spektakl wywołał wiele żywych reakcji oraz spory aplauz widowni. (...) „democratic body" obejrzy z przyjemnością urzędnik/-czka, artysta/-tka i fryzjer/-ka, ponieważ zarówno treść, jak i forma zakładają bardzo różnorodnego odbiorcę. Ciekawym, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. może być fakt, że na scenie oglądamy samych (przystojnych) mężczyzn.".Rytmiczne Współ-Trwanie, Anna Raj, 24 lipca 2015, www.rozswietlamykulture.pl
Sorry, no posts matched your criteria.
Ułatwianie dostępu

NEWSLETTER

Get updates direct to your inbox.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK ul. W. Kilara 29, 41-902 Bytom, w celu korzystania z usługi newsletter prowadzonej przez Teatr ROZBARK. Jestem świadoma/dom, że moja zgoda może być odwołana w dowolnym czasie, co będzie skutkowało usunięciem mojego adresu e–mail z listy dystrybucyjnej usługi newsletter. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz możliwość ich poprawiania. Adres poczty elektronicznej został podany przeze mnie dobrowolnie. Dane osobowe, w postaci adresu e–mail zbierane są wyłącznie w celu ich przetwarzania dla realizacji usługi newsletter.