Czekając trawnika
Plakat ze spektaklu Czekając trawnika. Na zielonym tle plakatu imitujące trawnik leżą na brzuchu trzy gołe lalki. Wszystkie mają żółte włosy spięte w kucyk.

01

luty

„Czekając trawnika”  | premiera 29.10.2016

koncepcja, reżyseria:
Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie:
Joanna Żurawska-Federowicz,
Aleksandra Bożek-Muszyńska,
Anna Piotrowska,

czas: 60 min. (bez przerwy).

Spektakl „Czekając trawnika” powstał w czerwcu 2013 r. w Warszawie.  Na scenie Teatru ROZBARK nastąpi reaktywacja przedstawienia z pogranicza teatru i ruchu. Spektakl realizowany jest w ramach programu „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2016”.
Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę, jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA.  Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować osiągnąć swój cel. Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku, na mojej trawie. Donikąd się spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Generalnie nie biegamy razem. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian. W sumie nuda.