Teatr Rozbark
plakat 13 Noc teatrów GZM. Plakat przedstawia dwie białe maski jedna smutna, druga uśmiechnięta. Plakat jest w kolorach niebiesko-białoróżowo czarny. Na górze został umieszczony napis 13.Noc teatrów GZM a poniżej logotypy

9 września (sobota), godz.19:30 wernisaż wystawy Jacka Durskiego Strefa Relaksu | wstęp wolny

ODCZUWALNIA to przestrzeń relaksu, nastrojenia się przed spektaklem, fizyczny przedtakt do wejścia w świat wyobraźni, wejścia być może w inny wymiar i oczyszczenie głowy. Mamy nadzieję, iż bycie w takiej przestrzeni sprawi, że głębiej będzie można odczuć spektakl w jego różnych warstwach.

STREFA RELAKSU
Duże miasto.
Blok, kamienica, familok.
Przestrzeń zaadoptowana przez mieszkańców do odpoczynku.
Z tego co dostępne.
Z tego co zbywało.
Z poczuciem własnej estetyki.
Przeważnie utrzymywana w czystości.

Jacka Durski od zawsze interesuję się architekturą zwłaszcza gotycką. W ostatnich latach zauroczyła mnie moderna. Już szkole podstawowej katowickie BWA było moim drugim domem. Nietypowe formy, abstrakcja, collage – im więcej wymagają od widza, tym bardziej mnie wciągają. Zdjęcia zacząłem robić jeszcze w szkole średniej. Nie ruszałem się nigdzie bez mojego Zenita E. Sporo eksperymentowałem (w ternie i w ciemni). Lata mijały. Aparaty się zmieniały. Tematy zdjęć także. Ostatecznie obroniłem dyplom na krakowskiej Akademii Fotografii. Teraz zdjęć robię jeszcze więcej. Mam nadzieję, że coraz lepszych. To właśnie inspiracje ze świata sztuki i architektury często determinują tematykę moich kadrów. Na koniec – jeszcze jedna pasja: podróże. Wraz z żoną i synem zwiedzamy, oglądamy, doświadczamy – pochłaniamy wszystkimi zmysłami to, co nowe.

jacek.durscy.pl
www.facebook.com/jacekdurski
www.instagram.com/jacekdurski
www.instagram.com/jacekdurski.bnw

 

logotyp 13. Noc Teatrów GZM